| anonim_4396 a întrebat:

Daca,de exemplu,o persoana este de religie ortodoxa si moare in Turcia, pooate fi inmormantata la musulmani?

4 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Adica musulmanii sa îngroape un ortodox? Nah.
Dar daca e vreo biserica/parohie ortodoxa prin zonă și implicit un cimitir, da.

| Mayhem666 a răspuns:

Nah.

| gabicoo a răspuns:

Să știi că Turcia nu e 100% musulmană. Există și comunități creștine răspândite pe tot teritoriul țării. Bineînțeles că au și cimitire unde pot fi îngropați străinii creștini decedați pe teritoriul Turciei!

| Nirvanaaa a răspuns:

Trebuie sa fie și vreo parohie ortodoxa in Turcia. Dacă are arondat și un cimitir ortodox atunci da. Intr-un cimitir musulman nu.