| Alphahkbg a întrebat:

Daca esti minor si ai un canal de Youtube poti sa folosesti contul mamei/tatei de Adsens pentru a putea scoate venit de pe urma Youtube-ului?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca acel canal de Youtube este pe numele unuia dintre ei, poti scoate de o pizza mai mică.

| danutzu96 a răspuns:

In Romania este fooarte posibil sa nu scoti nimic din Youtube.

| Alphahkbg explică (pentru danutzu96):

Da, dar daca canalu e in engleza castig cat un englez nu cat un sarac de roman :p

| danutzu96 a răspuns (pentru Alphahkbg):

Poti sa il faci si in araba, ca tot e foarte foarte posibil sa nu scoti nici de o cola. Cunosc multi care au incercat ce vrei tu, toate au fost tentative esuate...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa ne anunti si pe mine cand vei scoate mai mult de 1$, daca si acela, + adsense nu aproba orice fel de continut happy.

| Alphahkbg explică (pentru anonim_4396):

Canalu va fi in engleza deci voi castiga cat castiga un englez nu-i logic?
Arta abstracta tutoriale despre desenat sau videoclipuri pentru copii cu jocuri gen PvZ, angry birds si alte jocuri de pe platforma Android

| anonim_4396 a răspuns (pentru Alphahkbg):

Nu m-ai inteles deloc. Nu conteaza continutul in ce limba este, cat timp nu esti din uk, america si tarile de prin europa, nu esti cunoscut, si d-asta iti zic ca traficul din Romania se plateste foarte prost, si pana ajungi sa fii cunoscut de cei din afara, mai dureaza mult si bine.

| Georgedragon a răspuns:

Da daca parintii tai sunt de acord