| Kingofkings451 a întrebat:

Daca ii spui unui youtuber ca taicasu a fost alcoolic si ca a consumat droguri poate sa iti faca dosar civil? Cati bani poate sa iti ceara? Daca au trecut 2 luni de atunci mai are ce sa iti faca? Pai asa vin si eu ca m-a injurat unul pe internet in 2013 aprilie.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Oricine poate sa te dea in judecata pentru injurii... dar pentru un Youtube la cate primeste el ar trebui sa nu mai faca altceva zi de zi decat procese.

| Kingofkings451 explică (pentru suntserios):

Ma cunoaste personal dar si el m-a jignit si cat poate sa iti dea amenda? Ca doar nu l ai batut si a trecut 2 3 luni de atunci, daca ii mai zici ceva poate sa iti dea doar ce ii faci acum? Ca aia de au trecut 3 luni nu stiu daca mai are ce.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Daca ii spui unui youtuber ca taica su a fost alcoolic..."

e un adevăr?

| AdioTPU a răspuns:

La cate injurii și comentarii răutăcioase primesc youtuberii ar strânge colecție de procese. Stai liniștit, cu siguranță nu a luat în seama ce i-ai zis.

| ZappyTv69 a răspuns:

Buna.

Ai vrut să faci misto de el, dar a făcut el de tine. Și a reușit să te țină speriat, și câteva luni după.

Stai liniștit, ca oamenii astia primesc zeci de mesaje de genul pe săptămână, și nici nu raspund la majoritatea.

Mai ales ca va cunoașteți, a vrut să îți răspundă. Poate l-ai deranjat cu ce ai spus, și a vrut să se asigure ca îl lasi ceva vreme în pace.

Ar fi frumos sa ii dai un mesaj, să îți ceri scuze pentru ca ai spus, pentru ca este foarte urat să comentezi despre părinții cuiva. happy