| Joker3134 a întrebat:

Daca in contract nu scrie nimic, cat este perioada de proba la serviciu? Ce inseamna asta?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu scrie in contract atunci inseamna ca nu ai fost in perioada de proba, aceasta nu este obligatorie.

| RAY a răspuns:

Cat vrea patronul, man faza cu perioada e vrajeala, ala cauta sclavi sai munceasca gratis

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de munca si de companie, dar legal este intre minim 3 luni si maxim 6 luni.
In perioada de proba, patronul este obligat sa te plateasca!