| Boyka a întrebat:

Daca in primul semestru scolar ai media 4 la 4 materi, te mai duci si la semestru doi, sau repeti clasa?

Răspuns Câştigător
| xXxRaduxXx a răspuns:

Te duci nu scapi asa usor de scoala...la sfarsitul sem 1 poti avea si 20 de medii de 4laughing doar daca ai 3 medii sub 5 (nu 4. 5) la final (media anuala la materia respectiva) repeti.

3 răspunsuri:
| RazvanRo22 a răspuns:

Da, te mai duci si in semstrul doi. Pentru a trece anul trebuie sa ai media cel putin 6 la cele 4 materii.

| Anonim69 a răspuns:

Sigur ca da, poti repara mediile cu alte medii de 6 pe sem 2 si media generala o sa fie 5 si trecithinking daca ai vointa... dar TREBUIE!

| 0ctimar a răspuns:

Pai te vei duce in semestru 2 dar ca sa treci clasa trebuie sa iei cel putin media 6 in al 2-lea semestru ca sa treci clasa big grin