| nogger a întrebat:

Daca incepe razboiul, sunt obligat sa merg in armata, asa-i straight face?

6 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Pana ajungi tu la cazarma, o ocupa rusii inaintea ta.

| SilentRain a răspuns:

Tu nu, poți sa stai acasă și să dai like-uri

| anonim_4396 a răspuns (pentru SilentRain):

Chiar asa, Poti merge tu sã omori toti dusmanii laughing

| Crackman a răspuns:

O sa mergi... cu un antrenament de 10 ore.
Cam ca rusii in ww2.
Da... este stare de urgenta
Rezervisti si cei in serviciu o sa iti acorde tie timp sa inveti ceva. Pana te omori.

| romeo78 a răspuns:

Conform regulamentului militar, priviți în Ucraina, se convoacă consiliul de război, legea marțială și mobilizarea generală. Ce înseamnă mobilizare generală?
Rezerviști trebuie să meargă în termen de 24 de ore de la declanșarea mobilizării generale la Centrul militar județean, iar celorlalți tineri cu vârsta între 18-35 ani, necăsătoriți prezentarea la Centrul militar județean în 24 de ore sau pentru cei plecați în străinătate la cel mai apropiată reprezentanță diplomatică românească. În cazul neprezentării, persoana este declarată dezertor și va fi pedepsit conform legilor în vigoare pentru dezertare.

| DaniTDCI a răspuns:

Pana mergi tu in armata si inveti cum sa folosesti arma, antrenamente si etc e tarziu. gandeste putin logic, in caz de razboi cineva are timp sa te ia in armata? in caz de razboi doar persoanele ce au facut armata sunt chemati pentru a le fi oferite arme, uniforme si etc