| cihutus a întrebat:

Daca inchiriez un apartament poti lua teapa chiar si cu contract? Cum sa te feresti de tepele la inchiriere?

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Cu un contract legal nu ai cum să iei țeapă deoarece dacă se întâmplă ceva ai pe cine face responsabil de eventuale daune.

| PainTech a răspuns:

Verifici apartamentul, citesti cu atentie contractul.

| StefanChriss a răspuns:

Salut! Contractul se incheie la notar, prin urmare nu poti lua teapa, pentru ca este totul realizat legal, iar in urma nerespectarii clauzelor de catre proprietar, poti intenta proces.