| Sturzu_Alin_2000 a întrebat:

Dacă instalez Android 7 și după instalez touchwiz de s7 edge, are ceva? Samsung Galaxy s5 sm-g900v

Răspuns Câştigător
| Anaconda123 a răspuns:

Păi stai puțin, ești conștient că Android 7 oficial pentru Galaxy s5 încă nu s-a lansat nu?
Pe ce dată instalezi un alt firmware, Android 7 prin alte metode neoficiale acesta nu o să mai fie de la Samsung și tu nu o să mai ai aplicațiile de la Samsung, în consecință nu o să mai ai touchwiz deci nu merge să instalezi, dacă ai avea Android 7 oficial care încă nu s-a lansat pe s5 ai putea să intri pe apkmirror și să faci upgrade la cea mai nouă versiune, chiar și de s8

| Sturzu_Alin_2000 explică (pentru Anaconda123):

Pai instalam cyanogenmod Android 7.1.1 si dupa instalam un touchwiz se s7

| Anaconda123 a răspuns (pentru Sturzu_Alin_2000):

Nu poți ce nu se înțelege? laughing)
Touchwiz ul de s7 edge este pentru el nu pentru s5, este ca și cum ai încerca să pui Windows 10 pe un laptop vechi care nu permite, merge să instalezi TouchWiz de s7 edge dar nu pornește îți dă eroare, este conceput special pentru s7 edge, componentele din s5 nu permit

| Sturzu_Alin_2000 explică (pentru Anaconda123):

Dacă te uiți pe YouTube o sa vezi ca merge touchwiz de s7 edge

| Anaconda123 a răspuns (pentru Sturzu_Alin_2000):

Nu știu unde ai văzut tu dar nu vrei să pricepi că nu merge, încearcă și mai vorbim, da să îi instalezi rom de s7 merge prin twrp dar touchwiz de s7 nu pentru că ți-am mai explicat de ce, pe s5 merge doar touchwiz care să aibă noarch sau arm la descriere, dacă are arm64 nu merge

| Sturzu_Alin_2000 explică (pentru Anaconda123):

Uita-te pe YouTube