| anonim_4396 a întrebat:

Dacă îți faci operație la ochi pentru miopie, fata și ochiul de va deforma?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Ti se vor transforma doar in sensul ca nu vei purta ochelari si nu vei stramba din fata cand te uiti fara ochelari. happy
Intr-un cuvant, vei vedea bine si vei fi mai frumoasa, mai atragatoarewinking
Cu o operatie cu laser se poate corecta rapid si fara dureri, iar la o luna dupa opertie vei vedea perfect, fara ochelari!

Atentie!
Operatia de miopie este recomandata doar dupa maturizare si stabilizarea marimii ochiului (recomandat dupa varsta de 25-30 ani).

| Crisstinayy12 a răspuns (pentru Bula):

Apropo, tu ești medic?

| Bula a răspuns (pentru Crisstinayy12):

Nu sunt medic, dar am deseori tangenta cu medici.
Intre cunostintele mele apropiate sunt trei persoane operate cu laser, care au avut miopie accentuata, le-am vazut evolutia.

7 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Ochelarii poti sa-i schimbi, ochii nu-i mai schimbi.

| Satango a răspuns:

Nu, nicidecum.

| Andersen2k18 a răspuns:

Ce legatură are asta cu fața? Te va opera la ochi dar e posibil cu laser, nu te va durea, si te vei recupera mai repede.

| Gerard9965 a răspuns:

Nu ti se vor deforma. Vei fii normala si nu vei mai purta ochelari. Cel mai repede rezolvi cu o operatie cu laser.