| Joker3134 a întrebat:

Daca iti pui demisia,apoi o sa faci part time la serviciul respectiv? Daca nu, intrebarea mea e cand ai timp sa dai interviu si toate cele?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu vei lucra part time, vei lucra program normal in perioada de preaziv.
Daca iti dai demisia e problema ta cand iti cauti altceva de munca

Răspuns utilizator avertizat
| suntserios a răspuns (pentru Joker3134):

20 zile lucratoare
45 zile lucratoare daca ai pozitie de conducere

| doctorandus a răspuns:

Citeste contractul de munca, daca n-ai contract de munca, n-ai nicio obligatie.

| SG1995 a răspuns:

Well chiar ai un nume amuzant cum adica sa faci part-time dupa demisie, de ce nu o schimbare daca full time nu-ti convine. A tu vorbeai de preaviz? Well contractul standar iti spune ca primele 3 luni nu ti se impune preaviz, dar daca din a 4 luna iti dai demisie ai obligatia de-a munci inca 20 de zile... full time.