| TheHunter38 a întrebat:

Daca la bac n-as lua la o materie, 5, la toamna numa din materia respectiva trebuie sa dau nu?
Si la inscrierile in facultate, de cineva s-a inscris dupa sesiunea de vara, are sanse mai mari sa intre intr-o facultate, decat cel care se inscrie toamna, desi cel care a luat la toamna, are media de bac mai mare?

3 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

În toamnă dai doar le ce ai picat, cât despre facultate, cei ce s-au înscris în sesiunea din vară, au deja locurile asigurate, pe când cei din sesiunea din toamnă, vor intra pe locurile rămase libere... dacă au rămas locuri, desigur.

| whoknowsit a răspuns:

Daca iei de ex 7 si 6 la romana si bio si nu iei 5 la mate la toamna poti veni (cu mine big grin) si dam la mate sa loam 5-ul si am scapatlaughing

| TheHunter38 explică (pentru whoknowsit):

laughing de unde esti nu stiu de iau 5, am facut de 4 perfect, +1 inca vreo 4 exercitii incomplet./gresit