| anonim_4396 a întrebat:

Daca la mine acasa a venit soacra mea cu o fosta prietena a sotului meu si au stat o jumatate de ora iar eu am plecat la o vecina iar sotul meu a ramas la poarta credeti ca m-a facut bine?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dimpotriva, ai facut foarte rau, din cel putin patru motive: ai fost foarte nepoliticoasa, mai ales fata de soacra ta; ai dat soacrei motivul sa te vorbeasca de rau, avand acum si un argument palpabil; ti-ai nemultumit sotul cu atitudinea, cel putin de nepasare, fata de mama sa; nefind de fata la discutii poti sa-ti inchipui ce-i mai rau si astfel sa isti o cearta cu sotul. Cred ca nu ar mai trebui sa procedezi asa niciodata, bineinteles daca tii la sot. Numai bine!

| claudiea79 a răspuns:

Nu cred ca este bine sa iti lasi sotul cu femei. puteai sa stasi si tu cu ei si acum nu mai erai geloasa.la vecina puteai sa mergi in alta zi. daca a stat in poarta nu cred ca au facut ceva rau poate doar au birfit. stii cum este rominu birfeste si pe strada am vazut barbatii care birfeau in mijlocul trotuarului.alta daca cind vine soacra ta cu femei stai acasa sa fii mai linistita.

| RUMBURAK a răspuns:

Cred ca trebuia sa ramai pana plecau musafiri.asa e frumos si nici nu dai motiv de barfa si ranchiuna dupa aia.

| ioana_4251 a răspuns:

Salut,
Soacra ta pare o persoana cam radicala, faptul ca ti-a bagat in casa o femeie care a avut o relatie cu sotul tau e un pic cam mult. Am o idee pentru time, lucrez la Prima tv si realizez o emisiune noua care incearca rezolvarea problemelor in cuplu. Ai ocazia sa castigi pana la 600 de euro pentru filmare. Hai sa stam un pic de vorba, poti sa suni la 0729 209 690 sau sa imi scrii. Astept un semn de la tine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca tu ai lipsit la scoala si sotul tau se va satura de tine. Va cauta una care sa vorbeasca corect.
Felul in care te exprimi spune totul despre tine. Asa cum te te exprimi neglijent, fara cap si coada, asa ai grija si de tine, de el ...esti si urita? ( adolf )

| aliyna a răspuns:

Nu e frumos sa lasi musafirul in casa, sau la poarta, si tu sa pleci. Oricum deacum e prea tarziu sa mai indrepti ceva, dar la urmatoarea vizita pe care o vei mai primi sa nu faci acdelasi lucru.