| Innovation a întrebat:

Daca la o materie am numai 10 si iau un 8 se mai poate sa imi iasa media la materia respectiva tot 10?

10 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Dupa calculele mele, cu 3 de 10 si un 8, iti iese media 11.adica tot 10 rolling on the floor
ps.bey,9,50 e 9, 50 nu 10!

| negru30 a răspuns:

Daca la o materie ai numai 10 - tu ce crezi? - am pretentii la tine

| Innovation explică (pentru negru30):

Pai da dar am crezut ca acel 8 imi va scade putin media.

| negru30 a răspuns (pentru Innovation):

Ti-am spus daca ai 10 - inseamna ca esti un copil destept - tine-o tot asa - mai merge si un 8 - nu este un capat de tara

| JustCosmin a răspuns:

Daca ai peste 3 de 10 si un singur 8, atunci da, iese 10. Fasi tu media sa vezi.

| Bibuu09 a răspuns:

Nu stii sa calculezi?sad ce e asa greu sa calculezi:-J Lenea ii cucoana marelaughing

| Innovation explică (pentru Bibuu09):

Scuze dar chiar nu mi-a trecut prin cap sa-mi fac eu media...

| Allrc24 a răspuns:

Da se poate dar trebuie sa ai minim 3 de 10. daca faci media reies: 30*3+8=38:4=9,50(asta fiind media ta) happy

| PiratulJack a răspuns:

Cu inca 2 de 10.

| stanley666 a răspuns:

Daca iti iese media 9, 50 tot 10 se trecehappy
adunati toate notele si inparteste la cate note sunt ex.4 note(10 10 10 8) 38/40=9,5 adica 10, bafta