| Ellagrat a întrebat:

Daca lucrez la Pepco și vreau sa-mi dau demisia, mai sunt asigurata alea 3 luni după? Vreau un răspuns concret și sigur! Multumesc!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asigurata unde?
cati ani ai muncit aici?

suntserios
| suntserios a răspuns:

"Pentru persoanele care realizează veniturile prevăzute la art. 155 alin. (1) lit. a) din Legea nr. 227/2015, cu modificările și completările ulterioare, calitatea de asigurat încetează în termen de trei luni de la data încetării raporturilor de muncă/serviciu", scrie în Legea nr. 95/2006.

Răspuns utilizator avertizat