| Laurentziu1234 a întrebat:

Dacă mă musca un caine si eu nu il pot opri din a se opri ce fac? Ma musca si nu ii pot dezlipi gura de picior. Să îi rup bratul sau sa ii bag degetele in ochi?

15 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Invatatura de la strabunica mea si aplicata de mine in viata de zi cu zi: daca te ataca un caine aseaza-te jos, intins pe spate si cu picioarele catre el.

Răspuns utilizator avertizat
| Salontanul a răspuns (pentru Laurentziu1234):

Ma faci sa cred ca citesti si nu intelegi ce citesti! Exact asta am spus ca invatatura strabunicii mele am pus-o in practica si a dat roade. Vin dintr-o zona de deal catre munte, zona cu sate sarace in care gardurile erau simbolice. Cainii ieseau pe unde vroiau ei si din acel moment n-am mai fost muscat.

Răspuns utilizator avertizat
| Salontanul a răspuns (pentru Laurentziu1234):

Asta-i viata! Pe unii nu-i poti convinge orice le-ai spune. O zi buna!

Răspuns utilizator avertizat
| Drimmero a răspuns:

Il lovesti cu ce apuci, decat sa planga mama ta, mai bine plange ma-sa. Nu sunt de acord cu violenta impotriva animalelor dar cand esti atacat nu ai ce face, ripostezi cum poti.

| Mosotti a răspuns:

Ori rupi bratul ori bagi degetele in ochi ca sa se opreasca, nu sta asa in caz ca se intampla, fa-l praf.

| SilentRain a răspuns:

Faci un selfie sa ai ca amintire
Sau poți să ii cânți un cântecel

| VoidEternal a răspuns:

De ce ai vrea sa-l opresti din a se opri? Nu-l opri cand se opreste. Stii ce zic?winking

| FreddieM a răspuns:

Un caine care ataca si musca inseamna ca nu e dresat, cipat si fara stapan.
Prin urmare, periculos. Prin urmare, esti autorizat chiar sa-l si ucizi. Dar daca vine spre tine e clar ca vrea sa te muste. Cauta o bata, scandura, ranga, piatra, orice gasesti la indemana. Dar trebuie sa dai cu inima, ca sa-l paralizezi din prima.
Esti autorizat sa te aperi chiar daca are stapan. Indiferent cu ce urmari ramane cainele. E problema stapanului. La fel si daca ramai ranit de caine, tot problema stapanului e. Va fi tras la raspundere. Mult succes
Cheers

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Dai cu piciorul in cap si fugi -_-

Răspuns utilizator avertizat
| florin926481f a răspuns:

Daca il tragi tare de ceafa s-ar putea sa iti dea drumul, daca nu atunci incerci sa ii desfaci gura cat sa iti dea drumul si daca nici asa nu merge atunci nu iti ramane decat sa il lovesti unde poti.
Daca ii rupi piciorul nu vad cum ai putea face asta si nu stiu cat de mult te ajuta si cu bagatul degetelor in ochi tot la fel nu prea te ajuta si totusi de ce i ai baga degetele in ochi cainelui, sa il mutilezi doar ca te a muscat?

| Genevaaa a răspuns (pentru florin926481f):

Insfarsit un om care gandeste normal