| mariuschakra12 a întrebat:

Dacă mănânci sănătos sunt șanse mai mari sa fii mai optimist?

Răspuns Câştigător
| Cybele a răspuns:

Nu cred ca devii mai optimist, dar sigur iti va da o stare de bine pentru ca vei fi constient ca faci un lucru bun pentru sanatatea ta, dar si pentru mediu.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sportul ajuta sa fi optimist, si mult sex

| darrio2007 a răspuns:

Depinde ce înțelegi prin mâncat sănătos. Sper că nu mâncare de fast-food.

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns:

Optimismu nu tine de ce mananci.

| gabicoo a răspuns:

Dacă bei "sănătos" devii extrem de optimist!
happy

| Lioana a răspuns:

O alimentație sănătoasă te ajuta sa fii optimist doar daca esti pesimist in privinta sănătății tale. O alimentație sănătoasă te ajuta sa fii sanatos.
In privinta altor probleme poti fi optimist daca ai încredere in tine. Pentru asta e bine sa citesti cat mai multe carti de dezvoltare personala.

| zilog a răspuns:

Mie imi era frică de țigani și a trebuit să merg intr-o zi la unii să le fac o garanție așa că s-a întâmplat. chiar in acel moment când de obicei mă treceau fiorii în mod obișnuit
să mănânc ceva o gogoașă umplută cu ciocolată șî tocmai băusem o cutie de cola
așă că pe mine zahărul mâncarea m-a ajutat să trec peste frică
și emoțiile exagerate pe care le simțeam ori de câte ori aveam de aface cu ei.

| badpanda a răspuns:

Cu burta plina vezi altfel viata.