| Fabiano21 a întrebat:

Daca mi-am blocat cardul BT la un ATM BT din cauza introducerii de pin gresite de 3 ori si ma duc sa il iau de la banca iar, o sa trebuiasca sa dau bani pentru deblocarea lui? Eu l-am blocat incercand sa pun bani pe el, are 0 lei in el

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Il poti ridica de la banca in prima zi lucratoare, pe baza de Carte de Identitate. Chestia este ca unele banci lucreaza cu firme de transport si nu umbla zilnic la bancomat. Deci daca mergi peste 2-3 zile lucratoare il vei gasi. Nu trebuie sa platesti nimic. Trebuie, eventual daca esti fraier, sa-ti schimbe pin-ul si asa ca mai astepti pana iti vine noul pin. Cateva zile daca nu au pin prin SMS. Daca-i prin SMS iti vine rapid.

| darrio2007 a răspuns:

Te duci si ti-l iei de la banca asa cum ti s-a spus. Nu stiu sa se plateasca ceva. Trebuie doar sa faci dovada ca este al tau.

| Roberrt21 a răspuns:

Nu trebuie sa mergi până la banca, poti suna de acasă pentru deblocare din cate stiu

| darrio2007 a răspuns (pentru Roberrt21):

Si cardul cum il ia, inteligență?

| TheWznd a răspuns:

Bancomatul pastreaza cardul cand introduci codul pin de 3 ori, nu ti-l mai da inapoi.

Trebuie sa mergi la banca si sa ceri o alta emitere de card si cod pin. La BT trebuie sa platesti 15 lei (sau 50, daca vrei card cu design personalizat)

| Fabiano21 explică (pentru TheWznd):

Marti mi s-a blocat cardul si am sunat la relatii cu clientii si mi-au zis ca o sa il pot ridica de la sucursala in 2-3 zile lucratoare adica vineri cel putin

| TheWznd a răspuns (pentru Fabiano21):

Iti da altul. Nu ti-l poate da pe ala inapoi. E o masura de securitate, care previn furtul.