| Ferii a întrebat:

Daca nu am 18 ani pot sa ma cazez la un hotel? Adica o seara sau ceva? Am 16

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nici un act normativ nu interzice aceasta dar s-ar putea sa fie interzis de regulamentul hotelului, asa ca trebuie sa te interesezi la hotelul unde vrei sa te cazezi.

| sierra1 a răspuns:

Nu te primesc ăia de nici o culoare

| Eireann a răspuns:

Hotel nu dar la pensiuni mai inchid ochii.

| Alverto a răspuns:

De obicei daca ai cartea de identitate și peste 14 ani poți. Poți eventual să vii cu cineva de peste 18 ani, te cazează el și după pleacă.

| FantasyBoy a răspuns:

Fara nicio problema...dar nu incognito, trebuie cartea de identitate.

| An0nim0000 a răspuns:

Da, de la 14 ani în sus, trebuie sa ai buletinul sau sa mai fie cineva de 18 ani sau mai mult, dar depinde de hotel

| Leo2346 a răspuns:

Din moment ce ai întrebat, e clar ca vrei sa te cazezi cu o tipa sau cu un tip, să faceți prostii?, dar dacă fata sau băiatul are 18+ poți