| Alexa_Grigore_1994 a întrebat:

Daca nu am card,pot depune numerar prin MFM Raiffeisen Bank? Daca da, cum? Nu am facut niciodata asta si fiindca e vorba de o suma maricica nu vreau sa o dau in bara.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu esti foarte clar, vrei sa infiintezi un depozit pentru tine sau vrei sa depui banii in contul altcuiva.
Daca este vorba de un depozit poti sa-l faci la orice banca, te duci cu cartea de identitate si banii.
Daca vrei sa depui banii in contul altcuiva, la fel o poti face, cel mai bine este sa-i depui prin banca unde si respectivul are cont, va fi mai mic comisionul.
Te duci la banca cu cartea de identitate si banii si trebuie sa stii numele si prenume destinatarului (asa cum este in CI al acestuia) si codul IBAN al contului bancar curent al respectivului.

| Alexa_Grigore_1994 explică (pentru Ioandelasal):

M-ai lămurit, mulțumesc.

1 răspuns: