| zashaa a întrebat:

Daca o persoana care trebuia sa ajunga in Anglia la o anumita data si ora dar nu a mai ajuns si nici nu este de gasit ( numere de telefon Anglia respectiv Romania inchise, deconectat de pe Facebook) aveti idee cum as putea afla ce s-a intamplat sau unde m-as putea interesa in afara de google unde am citit toate accidentele care au avut loc? M-ar ajuta enorm daca cineva stie cu cine ar trebui sa iau legatura.

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Contactează compania de transport cu care a plecat. Dacă aceasta nu știe de el, atunci contactezi poliția.

| Iote a răspuns:

Incepe prin a-i intreba familia daca a plecat. Poate s-a razgandit. E ciudat ca are telefoanele inchise. Facebook-ul nu e relevant.
Apoi, daca a calatorit cu o firma (auto, avion, nu cu masina sa), intreaba daca a plecat. Nu te gandi numaidecat la accidente. Daca e cu masina sa, poate a facut pana, poate s-a oprit pe undeva, s-au descarcat telefoanele, etc.
In cazul in care nimeni nu stie nimic si au trecut 48 de ore, familia poate anunta politia ca a disparut.

| simpluone a răspuns:

Posibil sa fie inca in avion si sa aiba intarziere. Contacteaza cea mai apropiata persoana de el sa determeni daca a ajuns la aeroport etc. Daca sunteti rude poti depune plangere la politie, daca nu contacteaza familia lui.

| ungandfr a răspuns:

Posibil sa se fi rasgandit, poate nu a vrut sa mai vina, depinde de context.
Prea putine detalii.