| anonim_4396 a întrebat:

Daca o persoana vine din Italia este bagata in carantina? Cat despre carantina asta, dacă persoana respectiva are posibilitatea sa stea doar cu familia, întra și restul membrilor in carantina. Exista posibilitatea ca autoritățile sa ofere un ajutor in ceea ce privește carantina, un hotel? Scuzați întrebarea, nu am de unde sa aflu aceste informații.
Mulțumesc anticipat.

1 răspuns:
| alexutzu0123 a răspuns:

Daca o pers ( o ruda sau cineva apropiat ) intra in carantină nu are voie sa se vada cu nimeni (cel putin sa iasa din casa) iar daca s-a intalnit cu voi trebuie sa stati in carantină 14 zile