| Fantaspirit a întrebat:

Daca o sa bat pe cineva rău de tot o sa inspir teama sau îmi fac și mai mult rău? Adică vor veni și alți sa mă puncteze? E un bar sau ce rahat e ala și vin pușcăriași și bețivani,ghiolbani și nu ii suport efectiv! Mi se pare că o vrut unul sa se ia de mine dar o angajată sau cine era parcă i-a zis dai pace,erau mai mulți moldoveni bețivani cordiți,eu am anxietate serioasa pe care pe majoritatea v-ar distruge dar când mă enervează cineva rup tot în calea mea asta fiindcă eu sunt un om liniștit și niciodată nu mă i-au aiurea de un om indiferent că e prost sau homeless,necăjit,eu ii tratez pe toți cu respect dar m-am saturat sa se ia unii aiurea de mine. Cum pot desființa barul ala? Daca cineva s-ar lua aiurea de voi cum ați reacționa!? Sincer îmi e scarba sa trăiesc în țară asta de cocalari, așa noroc am că jegosii fix pe strada o ard unde îmi fac eu mereu cumpărături la magazine. Unii cred că eu daca am atacuri de panica par speriat de bombe pe strada de la anxietate că sunt fătălău, dar credeti-ma că dacă se luau de mine erau vreo 4-5 ii băgăm la reanimare pe toți,nu mă interesează că sunt beți sa își asume,poliția nu le face nimic credeti-ma, cred că sunt invidiosi că am bani "multi" ( așa cred ei) că tot bag la aparate, ieri am pierdut 1300 de lei și azi aproape i-am recuperat. Eu as vrea sa se ia de mine că nu știe ce ii așteaptă. De ce multa lume crede că dacă un om e tacut,retras e și fraier? Parca îmi pare că nu s-au luat de mine că le rupeam pe genunchi,e o perioada in care sunt foarte nervos chiar daca mai fac glume pe aici,dar efectiv îmi e scarba de așa oameni. Numai bătăi se dau pe acolo am văzut de multe ori sânge pe jos,nu știu ce mai caută barul ala acolo numai într-o țară primitivă ca a noastră mai vezi așa ceva,cum pot sa lichidez barul ala? Voi ce spuneți sa ii bat sau sa îi las in pace sa ii ignor? Daca ii ignore mă vor crede fătălău că așa sunt prostii și proastele. Stau puțin cam rău cu nervii că sunt singur și nu am pe nimeni,nici părinți, nici prieteni și suport sa mă batjocorească cineva, parca îmi creste anxietatea grav când trec pe strada aia că ies din bar afara mereu și stau de vorbă.

Răspuns Câştigător
| CleanHeart a răspuns:

Da-l in colo de bar. nu barul e problema, ci tu esti probelma aici. Problema e inauntrul tau, in nervii tai, in anxietatea ta, in perspectiva pe care o ai asupra lumii si asupra vietii, tu trebuie sa iti schimbi gandirea in bine, nu altii sa se schimbe ca tu nu ii suporti. Evita-i, ignora-i, si nu ii mai baga in seama daca nu ii suporti si ai sa vezi ca nu se vor mai lua de tine, dar atat timp cat ai in inima si minte si suflet: frica, razbunare, orgoliu, mandrie, astea vei atrage. Fii in pace si fa ceva cu sufletul tau.

40 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

1. Nu mai frecventa asemenea localuri!
2. Iti recomand sa iei legatura cu un psiholog sau cu o popa. Trebuie sa lucrezi mult la capitolul de conceptie despre viata! Te vei putea schimba radical, in bine.

| Fantaspirit explică (pentru Bula):

Spune-mi te rog mai multe despre concepția de viață ce ar trebui sa schimb? Îmi place că ai dat un răspuns neasteptat de bun.

| Bula a răspuns (pentru Fantaspirit):

Schimba mediul pe care-l frecventezi!
Alte cunostinte, alti prieteni, de elita.

| darrio2007 a răspuns:

Se pare că o cauti singur.
„Eu as vrea sa se ia de mine că nu știe ce ii așteaptă."
Dar ai luat in considerare ca poti sa tii-o si iei?
Ocoleste si tu barul acela.

| Celcestietot a răspuns:

Lasa-i in pace man, dezvolta-te pe tine si fii productiv happy

| johnnny123 a răspuns:

Ai luat în considerare și varianta cea mai rațională, și anume să nu mai mergi în barul ăla?

| Fantaspirit explică (pentru johnnny123):

Nu boss eu nici măcar nu beau, ei stau în fața barului pe strada unde eu mereu fac cumpărături, nu îmi place să intru în baruri că sunt numai cioflingari și nebuni, adică nu peste tot dar la mine la barul de lângă mine sunt cam nebuni că se îmbată și de bat ca orbii.

| johnnny123 a răspuns (pentru Fantaspirit):

Păi ai spus că bagi mereu la aparate și ăia sunt invidioși pe tine. De unde ar ști ăia că bagi la aparate dacă nu te-ar vedea? Rezultă că te învârți prin aceleași locuri cu ei. Deci soluția este foarte simplă: nu te mai învârti prin locurile alea...

Și mai lasă filmele astea în care "bagi 5 oameni la reanimare", că nu ești Jason Bourne. E suficient să-ți spargă unul o sticlă în cap și ajungi tu la reanimare.

| Fantaspirit explică (pentru johnnny123):

Fiindcă agentia cu aparate e la câțiva metri mai in fata și știu că lumea vorbește, și mai se duc și unii acolo câteodată. Cred că sunt așa de nervos că am pierdut ieri 1300 la aparate, nu sunt așa de fel, i-am recuperat aproaoe dar am rămas cu nervii de ieri happy

| johnnny123 a răspuns (pentru Fantaspirit):

Exact ce-am spus: te învârți prin aceleași locuri cu ei în loc să-i eviți.

Schimbă agenția. Sau și mai bine, nu mai paria.

| Fantaspirit explică (pentru johnnny123):

Ai dreptate, mare dreptate. Nu pot sa îmi găsesc de lucru că am o anxietate horror in public, sa nu mai joc la prostile astea. Acum ăștia cred că eu a bani deși eu sunt rupt în dos de viață laughing
Mersi pentru răspuns, e unul foarte util. Respect!

| Emma30555 a răspuns:

Du te în alt bar. Dacă acolo vin oameni de proasta calitate mergi în alta parte. Violenta nu este buna fiindcă este infracțiune, în plus se poate întâmpla orice și indiferent de rezultat nu este bine

| Fantaspirit explică (pentru Emma30555):

Eu nu frecventez baruri că nu sunt bețiv, dar ies afara pe strada in fata barului la țigare, discuții și pe acolo eu trec mereu pe strada aia că fac cumparaturi.

| Emma30555 a răspuns (pentru Fantaspirit):

Nu trebuie sa jignești persoanele care frecventează baruri. Poate dacă ai frecventa din când în când anumite baruri ar fi mai bine pentru tine, și pentru oricine, fiindcă sa socializezi sa te distrezi este benefic pentru psihic

| Fantaspirit explică (pentru Emma30555):

Pai și dacă se i-au aiurea de mine? Sa ii ia Gătaia, numai bețivani și drogati are lumea asta prin toate colturile lumii.

| Emma30555 a răspuns (pentru Fantaspirit):

Ala nu e bar, e bodega, cârciumă de cartier unde se duc oameni proasta calitate. Lumea asta are și oameni plăcuți, inteligenti, creativi. Ignora i, un om cu capul pe umeri asa face când întâlnește un om inferior, dacă vreodată va fi nevoie sa te aperi e altceva dar nu trebuie sa acționezi primul, altfel pici de vinovat. O persoana, de genul poate fi dominata și prin vorbe atitudine nu trebuie sa sari la bătaie, în nici un caz

| Fantaspirit explică (pentru Emma30555):

Mulțumesc Emma, ești o scumpete happy

| CleanHeart a răspuns:

Schimba barul sau du.te intr.un loc unde sa existe oameni de calitate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fanta man! Păi din astea faci, mă?

Ce vorbirăm noi? Că încetezi cu idioțeniile de răzbunări. Și cu coborâtul la mintea tuturor celor de pe stradă, celor needucați și celor proști.

Iar din ce spui tu, mie una îmi e groază să cred că tu chiar trăiești în Timișoara, man, adică am auzit recenzii faine despre oraș, nicidecum ce pnm descrii tu aici, iar dacă ceea ce spui e chiar așa cum ne descrii aici, bă, da tu chiar stai într-un mediu toxic, mă mir cum de încă n-ai ajuns și tu să te asemuiești și intri în anturajul lor?!

Deci poate că Rebreanu când a scris Ion și Slavici Moara cu noroc și descriau ei oamenii pe acolo un vest sălbatic de România poate că nu mințeau și poate că încă au mai rămas unii pe acolo pe la voi cu gene de sălbatici.

Concluzie, nu îi băga în seamă, FantaSpirit, nu știi în ce te bagi, cred că vrei să ajungi cândva un om mai bun, nu că acum nu ai fi, din ceea ce ne-ai prezentat pe aici, dacă ai fost sincer happy dar lasă-i în bafta lor, nu ai ce să le ceri, însă clar găsește strategii să te aperi în caz de ceva, strategii care totuși să nu te bage la închisoare. happy

Și ce naiba cauți tu la pariuri când tu zici că nu ai bani? Aaa, deci din astea faci, ne minți pe aici că ești sărac și fără job, dar tu de fapt ai bani? Dacă ar fi să o fac pe polițista acum, nu că oricum nu o fac zilnic la școală laughing cu elevii mei, dar ia zi de unde ai tu bani de pariuri? Ești infractor sau hoț? Că altfel nu văd de unde ai avea bani? Fanta man, atât îți spun, bă, lasă-te cât încă mai poți. Nu ți ajută cu nimic nemernicele de pariuri când tu deja oricum ai propriile tale probleme.

| Fantaspirit explică (pentru anonim_4396):

Esti și tu nebuna mă ajută o ruda ți-am zis de n ori laughing
Bine. Gata. Mă cumințesc.hee hee
Nu am furat un ac și tu mă crezi un infractor, off mă faci să nu mai vb cu tine laughing gata caut alta gagica laughing

| Fantaspirit explică (pentru anonim_4396):

E faina Timișoara dar unele locuri au numai oameni dubioși, așa e și în străinătate nu exista păduri fara uscaturi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Fantaspirit):

Bă, Fanta, în primul rând eu nu sunt gagica nimănui, deoarece termenul respectiv este un cuvânt de argou, mai exact din argoul ălora de pe stradă happy ai uitat că eu sunt o floricică de apartament?

Cum să pui tu o floricică în poala ălora de-și scuipă și ultimul duh pe stradă, ca ultimii, ehhh, sunt prea floare ca să mai spun ceva. laughing)

Așa că, valabil pentru toți bărbățeii ăștia care au gagici, noi floricelele astea de apartament nu suntem gagicile voastre, dragilor, suntem prietenele voastre, confidentele, mămicile, dădacele, prințesele, Rapunzelele, surorile și în final amantele voastre. Stai, am uitat să mai adaug unele, demonițele și Evele voastre, adică alea de nu mai scăpați de noi nici cu acid. Nici cu Apa Sfințită. rolling on the floor)))))) Așa putere au în final floricelele astea de apartament asupra voastră. happy

| Fantaspirit explică (pentru anonim_4396):

Draga delirezi, nu ai nici o putere asupra mea laughing tu ești prea timida chiar și pentru un timid ca mine laughing ramai o Florica de apartament laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Fantaspirit):

Păi da, auzisem laude la adresa ei. happy
Deci caută și tu zona frumoasă a ei, nu pe cea urâtă. happy

| DovleacTurbat a răspuns:

Nu poți vorbi cu oamenii, dar crezi despre tine că "rupi totul în calea ta". Du te, discuta cu un specialist, urmează o schemă de tratament și lasă filmele că poate dai de vreun prost și te pocnește.
Bătaia doare.

| Fantaspirit explică (pentru DovleacTurbat):

Prostii aia cu siguranță nici nu apucau să facă o mișcare că îi rupeam, și chiar daca sunt singur am neamuri care cunoaște multi smecheri, și un tovarăș care bate 10 ca aia, mai vine in curtea de lângă mine ne știm din copilărie ala la rândul lui cunoaste și interlopi, numai șmecheri. Daca tu ești fraier și permiți altora sa te bata aiurea sau sa te jignească aiurea tu ai nevoie de specialist crede-măwinking daca ești prea bun ești luat de oaie, nu trăim într-o țară civilizată

| slayer09 a răspuns:

Frate, de ce nu incerci sa faci ceva constructiv in privinta ta, fa ca nervozitatea asta sa nu fie tinuta in tine ca apoi sa explodeze sa ajungi pe la puscarie sau mai stiu eu pe unde printre 4 scanduri, ca nu stii ce se intampla intr-o altercatie in care nu exista creier ci doar multa furie. Eu te sfatuiesc sa faci niste cursuri de box, si elimina-ti acolo pe sacul ala de box toata furia, ia-ti si un antrenor sa te asiste. Fa mult sport frate, si mananca cat mai putin si sanatos, si o sa ti se schimbe si anxietatea si nervozitatea. Si eu eram la fel ca tine, eram iute la nervi...dar eu cu post, cu rugaciune si cu sport, si vazandu-mi de ale mele, nemainteresandu-ma de ce fac golanii si ce se mai aude la tv, m-am linistit.

| Fantaspirit explică (pentru slayer09):

Și la box dai de cocalari de gipsani happy
Mersi frumos pentru răspuns, este unul foarte util, dar nu acept să mă ia la mișto niste oameni pe care eu ii pot bate in câteva secunde de nu mai știu nici acasă să ajungă, sunt și eu amarat mă lupt cu anxietatea de 5 ani,am luat ogramada de tratamente și tot așa sunt,mă rupe efectiv pe strada,și să mai acept de niște idioți beți așa ceva mi greu,eu nici nu îi bag in seama, nu cred că e ok sa mai merg in zona să știe lumea că eu am bani și bag la aparate sume mari, dar deja știu toți din zona, nu am fost prea inspirat, m-am luat dupa niste "amici" că eu nu jucăm la așa ceva, da o adicție de nu ai văzut așa ceva

| slayer09 a răspuns (pentru Fantaspirit):

Daca chiar vrei sa faci o schimbare buna in viata ta, incepe prin a-ti gasi un hobby, a face un sport, a citi, a lasa lucrurile de afara in seama naturii si lasa gandurile astea nocive despre oameni, ca astea te fac sa fii anxios, schimba-ti un pic perspectiva, si in loc sa te incarci cu furie gandindu-te la oamenii astia cocalari sau pe care nu ii suporti, fie-ti mila de ei, gandeste-te ca ei au avut niste tati, mame...parinti care ii bateau, sau ii maltratau cand erau mici. Ca d-aia sunt ai acum asa, din cauza parintilor, asa ca sa iti fie mila de ei, ca nu au avut o copilarie buna. Nu sunt ei de vina pentru ce au in cap. Asa ca fii cu mintea limpede, si pentru trup ca sa il calmezi... sportul e cea mai buna solutie.

| Fantaspirit explică (pentru slayer09):

De la păcănele sunt așa,dar în general nu suport sa mă ia nimeni peste picior,poate ii dau o bucată la unul și îl ucid și am pus-o, dar nu suport repet să facă cineva mișto de mine,asta că deși eu am anxietate puternica sunt un om foarte al dracu. Dar nu e bine că daca îi bat vin altii daca sa zicem că îi bat și pe aia o sa vina cu grămada și cu anxietatea asta daca mi-o iau am pus-olaughing
Ii spun la băiatul ăla și îi pune ala la respect pe toți că eu fac urat daca mă enervez rău, nu mi mila de ei, eu nu am mila pentru bețivani și cioflangari care nu știe ce e sa respecti, chiar m-aș bucura daca s-ar duce toți pe pl, barul ala trebuie pus pe butuci nu știu dar trăim într-o țară de idioți, înainte se băteau in fiecare saptamana și vedeam numai sange pe jos.

| slayer09 a răspuns (pentru Fantaspirit):

Frate, acum este alegerea ta, eu ti-am zis parerea mea, ce ai putea incerca sa faci, daca vrei sa scapi de anxietate si alte probleme. Incearca sa te pui pe picioare, ca daca tot o tii asa sigur o sa iasa rau la un momanet dat. Si daca iti gasesti un hobby sau faci un sport...o sa te deconecteze si de la pacanele, desigur....asta daca vrei big grin

| Fantaspirit explică (pentru slayer09):

Îmi place să cânt dar nu prea am voce laughing
Dar nu înțeleg ce mai caută barul ala acolo daca unii se tot bat,se pare că îți faci dușmani daca joci la păcănele, s-au mai băgat și niște borati la păcănele cu mine in seama,eu am inceput sa vb cu toți de pe acolo laughing parca eram alt om,de obicei sunt anxios in asemenea situații dar atunci nu mai țineam cont că ăla e român sau tigan laughing prostia mea că am jucat în zona dar în altă parte pot să îți facă manevre ăștia care nu te cunosc,in astfel de localuri sunt parca numai nebuni,bătăuși, pușcăriași, chiar și cei care sunt angajați unii din ei, chiar nu știu ce caut eu in astfel de locuri că sunt foarte liniștit, dependenta asta mă face de râshee hee
Adevărul e că unii nu câștigă de nici un fel câți bani bag eu acolo, daca ar câștiga cat bag eu cred că ar fi foarte fericiți dar tot bețivani ar rămâne laughing
Ați reușit unii să mă calmati laughing
Am reușit o perioadă sa mă las de ele, vreo 2 luni jumate apoi am prins șeptarii după nici 2 minute laughing 2000 de lei am prins, acel lucru m-a "impins" sa bag din nou, te atrag ca un magnet nici femeile nu reușesc ce reușesc aparatele.

| CleanHeart a răspuns (pentru Fantaspirit):

Da-l in colo de bar. nu barul e problema, ci tu esti probelma aici. Problema e inauntrul tau, in nervii tai, in anxietatea ta, in perspectiva pe care o ai asupra lumii si asupra vietii, tu trebuie sa iti schimbi gandirea in bine, nu altii sa se schimbe ca tu nu ii suporti. Evita-i, ignora-i, si nu ii mai baga in seama daca nu ii suporti si ai sa vezi ca nu se vor mai lua de tine, dar atat timp cat ai in inima si minte si suflet: frica, razbunare, orgoliu, mandrie, astea vei atrage. Fii in pace si fa ceva cu sufletul tau.

| king5151 a răspuns:

Odata ce ai pus o intrebare aici despre cum sa te bati sau ce sa faci este clar, evita conflictul mai bine. Nu poti invata bataie pe internet.

| Fantaspirit explică (pentru king5151):

Sa ii ignor total chiar daca se ia aiurea de mine? happy

| king5151 a răspuns (pentru Fantaspirit):

Daca se intampla de mai multe ori nu ai de ales.
Intr-o bataie mai bine dai un pumn 2 si iei bataie decat sa fugi sau sa eviti frate, ia-ti o telescopica ceva daca nu ai incredere in tine

| Fantaspirit explică (pentru king5151):

Le e ciuda că eu am de toate și ei trag de niste beri laughing eu am fără sa fur ca ei Dumnezeu îți dă de multe ori după suflet eu nu țin ranchiuna pe nimeni nu barfesc, nu denigrez, nu rad de nimeni, nu fac mișto, și Dumnezeu mă ajută laughing până când nici eu nu știu happy
Oamenii care sunt invidiosi și barfitori karma nu ii ajuta. Parca nici nu mai îmi vine să merg pe strada aia laughing

| king5151 a răspuns (pentru Fantaspirit):

Pai pari si tu altfel fratelo cand mergi pe strada, daca mergi ca o "fetita" sa zic asa logic ca se ia lumea de tine, intelegi tu ce vreau sa zic

| Fantaspirit explică (pentru king5151):

De la atacuri de panica, anxietate, dar ai dreptate laughing

| mirelghita a răspuns:

Aici gasesti raspunsul al orice problema https://www.smith-wesson.com/