Întrebare recomandată | Rux2000 a întrebat:

Daca pisica mea sta doar in casa si dupa spusele veterinarului nu este nevoie sa-i fac vaccinurile de boli etc. cum pot veni cu ea in România, cat timp nu i-am facut vaccinurile si nu am certificat?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Nu ai cum, fără vaccinuri, cip și pașaport.
În plus, trebuie să fi trecut minimum 21 zile de la ultimul vaccin.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

O poti lau in masina, daca vii din Europa.
Daca vii din America, Australia sau Canada, ai nevoie de carnetul cu vaccinuri si deparzitare.

| alina2k18 a răspuns:

Nu ai cum s-o aduci daca nu are pasaport, vaccinuri si eventual CIP.