| j1NNNx a întrebat:

Daca primesc niste bani din Anglia prin moneygram, ii pot scoate de la orice banca sau doar de la banca moneygram?

Funda!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti scoate banii numai de la banca unde ti i-a trimis, nu exista "banca MoneyGram", acesta este un serviciu de transfer rapid de bani si il au mai multe banci.

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Moneygram e un serviciu de transfer rapid de bani, nu o bancă!
Ei au parteneri în toată lumea, de unde poți ridica suma trimisă pe baza unui număr de cod, a unui act de identitate valabil și a unei cereri pe care o completezi la ghișeu.
Mai multe detalii pe saitul lor:
http://global.moneygram.com/ro/ro/cum-s%C4%83-prime%C5%9Fti-bani

| ColorBubbles a răspuns:

La MoneyGram, nu se poate la banca! Daca ei ti-au 'transportat' banii, tot de la ei ii vei lua. Pentru ca acea persoana a platit cateva lire la moneygram(nu la banca) ca banii sa fie trimisi catre tine.