| ExpertMen a întrebat:

Daca pun o alta placa de baza trebuie sa reinstalez windows-ul?

Răspuns Câştigător
| Ronnix a răspuns:

In principiu nu, dar este recomandat, deoarece este posibil sa apara un conflict intre noua componenta și vechile drivere instalate anterior.

| jeek0 a răspuns (pentru Ronnix):

Driverele pot fi instalate si cu windowsul vechi

| KodrutZ a răspuns (pentru jeek0):

Teoretic, da, dar in cazul uni placi de baza, s-ar putea sa nu o mai ia din loc deloc. Bine, in cazul acela s-ar putea intra in safe mode, dezinstalat alea vechi, dupa care pornit si instalat cele noi.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu dar pentru a evita unele probleme mai bine da.

| Klaudiu214 a răspuns:

Pai e mai bine daca schimbi windowsu atunci cand pui placa aia de baza.

| Emilașcovici a răspuns:

Sigur trebuie, fara ele nu-ti mai intra in windows.