| AlexandruTeodor a întrebat:

Dacă rămân corigent la o materie în semestrul întăi iar in al-doilea îmi iese media, mai dau corgiența? Dacă contează, materia este chimie.

Răspuns Câştigător
| Felys a răspuns:

Trebuie sa iasa mai mare de 5 ca adunate si impartite sa dea 5, adica daca ai avut 4, urmatoarea medie trebuie sa fie 6, si nu mai dai in vara corijenta, dar daca vei avea doar 5 nu iese, desi straduieste-te sa iei nota mai mare sa ai vara libera

| AlexandruTeodor explică (pentru Felys):

Mersi mult, Felys. Oricum nu cred că rămân, dar in caz că. incă odată mersi, toate cele bune.

5 răspunsuri:
| Exilee a răspuns:

AOLOO mai dar cum s-a intamplat?

Eu te-as sfatui sa-ti dai foarte mult silinta. Oricum profesorul este in stare s aobserve si vointa elevului. Imi pare rau, dar iti spun ca trebuie sa inveti serios. Mult succes!
Trebuie ca pe semestrul 2 sa tragi de cel putin un 6. Dar incearca totusi sa iei o nota si mai mare. Reciteste lectiile de 2 ori dupa va trebui sa folosesti mecanismele de gandire logica pentru a pute afi in stare si sa observi cum decurg situatiile.

| AlexandruTeodor explică (pentru Exilee):

Ideea e că eu am lipsit ceva timp și m-am trezit acum că nu pot să recuperez. Oricum nu cred că ramăn, dar in caz că. Mersi de sfat anyways, succes si ție. Toate cele bune și mersi pentru răspuns, din pacate nu pot da 2 funde, scuze. xD

| Felys a răspuns (pentru AlexandruTeodor):

Adevarul e ca e o materie foarte grea chimia, in special cea din liceu, dar ce sa-i faci, trebuie invatata ca e in programa scolara

| Mugurel33 a răspuns:

Păi din cîte știu eu dacă în semestru I ai o notă mai mică de 4 la un obiect, în al doilea poți avea și 8 rămîi corigent!