| sopranaCadaverica a întrebat:

Daca se inchid facultatile in Bucuresti, cum se vor tine seminariile/cursurile online? Cum se va sti cine e prezent sau nu?

16 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Stai calm, nu face nimeni cursuri online

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Asta... numai fiecare universitate in parte poate sa stie ce tooluri folosesc. O sa se stie cand o sa se faca, nu trebuie sa ne batem noi capul cu asta acum, este... irelevant.

In cazul nostru, folosim un program de la Adobe (si sper ca cat mai repede).

| sopranaCadaverica explică (pentru DoarBogdan):

Ma amuzam teribil cand ma gandeam ca la un curs de obicei sunt in jur de 150 de studenti si mi-i imaginam pe toti pe hangouts sau skype, la web. rolling on the floor Iti dai seama, imposibil
Oricum, prosteasca masura. Cel putin durata ei.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Se va sti in functie de notele de la examene...

| Ineys a răspuns:

La noi se foloseste Google Classroom prin care se poate face conferinta. Practic un videochat cu 100 de persoane.

| sopranaCadaverica explică (pentru Ineys):

Si nu se misca EXTREM de greu?!

| Ineys a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Nu.

| danutzu96 a răspuns:

Din cate am inteles unele da, altele nu. Cel mai probabil o sa se recupereze luand zilele pierdute din vacanta de vara.

| Dalmore a răspuns:

Seminarii sunt doar la teologie. Tu ai seminare, domnișoară absolventă de Litere cu rezultate remarcabile laughing.

| sopranaCadaverica explică (pentru Dalmore):

Ambele forme sunt corecte.
SEMINÁR, seminare și seminarii, s. n. 1. Formă de învățămînt prin care studenții adîncesc cunoștințele predate la curs sau execută lucrări practice sub conducerea unui profesor

| anonim_4396 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

De unde ai scos tu ca ambele sunt corecte daca in doom e doar seminare?
Asa vrei tu?;(

| sopranaCadaverica explică (pentru anonim_4396):

Cautati si singuri pe dexonline.ro unde la toate definitiile ambele forme sunt valabile. Sau puteti intreba un profesor universitar de morfologie

| Dalmore a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Dexonline, leșin. Numai DOOM2 e corect.

| sopranaCadaverica explică (pentru Dalmore):

Repet, puteti sa va duceti la Litere si sa intrebati un profesor. laughing
O sa faceti riduri cu 'anlalafabetii' de pe TPU, cunoscatori fini ce sunteti. Inkizitia gramati-kii

| Dalmore a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Chiar te rog să mergi la o restanță cu întrebarea asta laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu erai absolvebta eminenta, ce-ti pasa