| Evelinmariaa a întrebat:

Daca termin facultatea de psihologie, as avea șansa să mă pot angaja undeva in acest domeniu sau este esențial să fac și master și doctorat? Și dacă da, unde mai exact?

6 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! Da, te-ai putea angaja, cu ceva noroc.Ar fi bun și un master, bineînțeles, pe care îl faci unde ai studiat licență sau in alt oraș. Succes! :*

| sierra1 a răspuns:

"termin facultatea de psihologie, as avea șansa să mă pot angaja" da, dar nu e u; or - concurență mare posturi puține

"este esențial să fac și master și doctorat" - nu, dar e de bine să faci (pentru doctorat e de muncă, nu glumă!)

" unde mai exact?" - de preferat la centrul universitar unde ai absolvit

| sierra1 a răspuns:

Să înțeleg că ești în anul terminal la liceu sau faculatate?

| johnnny123 a răspuns:

"Dacă"...

Până acum ai fost interesată de facultățile de Finante-Banci, Geografie, Politie, Drept, Medicina veterinara, Științe politice, Istorie, Jurnalism, Comunicare și relații publice, plus o postliceala sanitara și o carieră de stewardesa.

Decât să te întrebi ce se va întâmpla după o ipotetică absolvire a unei facultăți, mai bine ai încerca să fii mai puțin haotică și să te concentrezi pe ceva concret.

| Evelinmariaa explică (pentru johnnny123):

Nu cred că este problema ta! Ar fi fost de apreciat daca ai fi oferit un răspuns util, nu un răspuns neinteligibil! Totuși, îți pot sugera ca pe viitor sa nu fii atat de interesat de activitățile unor necunoscuți și să te raportezi la propria persoana

| zăGhost a răspuns:

Fara master, poti sa lucrezi doar in resurse umane.