| VasileRapidistu13 a întrebat:

Daca tu crezi ca nu iti vei dezvolta inteligenta, subconstientul tau va prelua asta si daca te antrenezi nu o vei dezvolta? Eu nu prea cred.

Răspuns Câştigător
| simosimi23 a răspuns:

In mare parte, inteligenta pe care o avem, ne nastem cu ea. Sunt mai multe feluri de inteligenta si e adevarat ca dezvoltand niste aptitudini prin antrenament poti creste nivelul de inteligenta, dar nu prea vad ce treaba are subconstientul in toata povestea asta. De exemplu, degeaba incerci sa iti induci in subconstient ca vei canta la opera, pentru ca daca nativ nu ai nicio inclinatie catre muzica, nu o sa devii peste noapte Sarah Brightman doar crezand asta

| VasileRapidistu13 explică (pentru simosimi23):

Si daca incerci sa-ti bagi in subconstient ca de frica te vei imbolnavi de x boala gen cancer dar tu mananci sanatos, o sa te imbolanvesti doar daca te gandesti?

1 răspuns: