| Maree1 a întrebat:

Dacă ultima medie la taxa e 8, 56 și eu am 8, 25 am vreo șansă să intru la a doua repartizare? Are rost sa depun diploma și banii? Și dacă nu intru aici cum ma pot înscrie în alt oraș dacă sunt admis dar diploma o am la București și e același interval de timp la înscriere?

3 răspunsuri:
| Eduard619 a răspuns:

Poti sa intrii daca se retras suficient de multi candidati care sunt inaintea ta.
Simplu o ceri pe cea de la facultatea respectiva, iar cu diploma de bac in original te duci la facultatea unde doresti sa te inscrii.happy

| Maree1 explică (pentru Eduard619):

Pai nu am cum ca timpul e foarte scurt.

| Eduard619 a răspuns (pentru Maree1):

Daca nu ma insel exista o adeverinta pe care o poti lua de la facultatea unde ai lasat diploma pe care o poti duce la cealalta facultate.