| osutadelei a întrebat:

Daca unul din parintii mei este stabilit in Italia si are acte de Italia si contract de munca,casa inchiriata pe numele său, imi pot face buletin de Italia pe baza asta fara contract de munca eu fiind major, sa ma ia in spatiu si sa imi fac acte de Italia. funda

4 răspunsuri:
| dannys a răspuns:

Fara contract de munca si fara contract de casa nu poti sa-ti faci buletin. Poti trai in Italia si fara buletin de Italia ca doar suntem in uniunea europeana.

| dannys a răspuns:

Nu-ti poti face buletin fara contract de munca si fara contract de casa.

| Violleta2022 a răspuns:

Contract de munca in Italia si casa inchiriata in Italia nu inseamna si cetatenie italiana, deci, imposibil sa-ti poti scoate buletin de Italia.
Cand parintii tai vor avea cetatenie italiana, atunci poti sa-ti faci si tu.

| Alicezzz a răspuns:

Da cred ca merge, dar parintele tau trebuie sa stie cel mai bine care sunt legile daca este acolo.