| anonim_4396 a întrebat:

Daca vorbesti online cu operatorul de la asistenta tehnica sa zicem de la Orange. Operatorul iti poate vedea istoricul traficului de internet?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, sigur ca da, odata ce are acces la adresa ta de IP, adresa ta locala, nume si tot ce scrie in contract.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Nu e ideea de adresa de IP, e vorba de DNS. Noi cand cautam pe google filme xxx spre exemplu(ca asta ne e frica la toti sa se afle), sau scriem numelesiteuluiporno.com, acel nume e transformat intr-o adresa ip, adresa ip a site-ului. Chestia asta e facuta de masinariile furnizorului de internet.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Da, ca totul tine de IT adica chestiuni informatice. Daca iti vede istoricul el din start stie ce ai cautat si urmarit pe net si trage o concluzie despre tine chiar daca nu te-a vazut in viata lui, intelegi.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Chestia cu site-urile p+orno, counter-strike, iluminatii si conspiratii, 666 si satanistisunt ceva la ordinea zilei pentru copii din Romania asa ca nu e o rusine.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Retelele de telefonie lucreaza cu SRI deci prin urmare smecherii de la SRI pot lua legatura cu cei de la Vodafon, Orange si sa afle istoricul tau si activitatea ta pe net adica totul despre tine. Si cei de la politie iti pot asculta telefonul prin SRI exact cum fac cei de la CIA si FBI din SUA.
Romania sta bine la informatica si IT cu cea mai rapida viteza de internet din toata Europa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate sa iti vada oricand istoricul traficului de internet fie ca ai folosit incognito sau fila normala. Nu doar daca vorebsti cu el.

| 22anirolF a răspuns (pentru anonim_4396):

Well... shootlaughing

| Ionut659 a răspuns (pentru anonim_4396):

Aoleu,am belito, acu cum fac?

| 22anirolF a răspuns:

Da?