| DomnulMuratura99 a întrebat:

Daca vreau sa cumpar un smart tv am nevoie neaparata si de o tastatura pentru el? Sa intru pe Youtube si Netflix etc?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.Selectezi litera care vrei sa o pui(pentru a cauta anumite lucruri)cu sagetile de sus jos stanga dreapta(care le au majoritatea sau alea care sunt sub forma de cerc)nu mai stiu exact cum e dar stiu ca poti face din telecomanda.Dar daca vrei neaparat poti sa-ti iei o tastatura

9 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Ar fi recomandat (tastatura si mouse, ori tastatura cu touchpad) pentru ca e destul de nasol sa scrii de pe telecomanda si sa navighezi pe net.

| Sn4k3 a răspuns (pentru Sn4k3):

Sau te mai poti conecta cu telefonul (sunt aplicatii).

| JackR a răspuns:

Un kit wireless tastatura+mouse costa 50 de lei. Nu este neaparat necesar, dar iti face viata mai usoara.

| AlecuAlex a răspuns:

Nope iti da o telecomanda speciala pentru internet si daca ai un telefon poti sa intri pe ytb asociezi telefonul cu televizoru si cand vr sa vezi ceva pe ytb pe televizor il manevrezi de acolo e mai usor in rest cu telecomanda normala sau cea de internet.

| AlecuAlex a răspuns (pentru AlecuAlex):

Sau daca ai telefon performant e aplicatie de telecomanda si mai usor.

| goblinuldansatordincalcaie a răspuns:

Nu, nu cred ca e neaparat. Eu am un Smart care are telecomanda speciala pentru internet, adica una e cea normala si una e ca un mouse pentru internet... Pe ecran apare o bulna cu care umblu pe Youtube. La alt smartTV am mouse fara fir, normal ca si pentru calculator. Am dat creo 25 de lei si merge super bine. pe ecranul televizorului iti apare tastatura cand ai nevoie sa scrii, folosesti mouse-ul sau telecomanda speciala sau chiar butoanele telecomenzii (cu butoanele e mai aiurea). iti recomand un mouse fara fir si vei fi fericit. O tastatura e in jur de 60 de lei iar un mouse e 25. Daca ai bani poti sa le iei pe ambele.

| Pisicuta_Valutza_1997 a răspuns:

Nu îți trebuie neapărat tastatura asta doar daca vrei sa aici ușurezi munca in a scrie pentru că trebuie să folosești săgețile telecomenzii și să dai click pe litera pe care ai vrea sa o apeși...
Smart tv-urile au in general și HDMI. Poți sa conectezi televizorul la un laptop sau calculator și să folosești tastatura si mouse-ul de la laptop

| Suntopisica a răspuns:

Nu. Poti intra conectandu-te cu laptop-ul sau telefonul printr-un cablu sau Wi-Fi.