Întrebare recomandată | Tataru_Ionut_2001 a întrebat:

Dacă vreau sa fac o procura unui membru al familiei pentru a ma putea înscrie la facultate trebuie sa imi fac programare, daca da cat durează? Mentionez ca stau in Iasi

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde la ce notar public mergi!
Daca este unul foarte aglomerat, atunci te pune pe lista de asteptare si te rezolva cand iti este programarea.
Daca este un notar mai mic, care nu-i foarte ocupat, ti-o poate face pe loc in 15-30 minute.
In orice caz, este nevoie de ambele persoane pentru acea procura si actele amandorura de identitate.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Eu cred ca-ti ia mai mult timp sa-ti faci procura, decat sa ajungi tu personal, sa te inscrii la facultate.