cami
| cami a întrebat:

Daca vreau sa ma inscriu la un centru de voluntariat, cum trebuie sa procedez? Merg personal, fac o cerere, sau cum? Si apropo, centrele de voluntariat au directa legatura cu Crucea Rosie?

3 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Http://www.crucearosie.ro/......untar.html

Citeşte mai multe aici!

| emma_6707 a răspuns:

Depinde. cele care se leaga de prim ajutor atunci au legatura si cu Crucea Rosie. de obicei de tuci tu personal, si primesti un formular. eu am facut voluntariat la Crucea Rosie si acum sunt implicata in proiecte eco. daca esti din bucuresti sect 3 iti pot face eu legatura cu cei de la Crucea Rosie filiala sector 3happy:*

| OanaOana9 a răspuns:

Buna.Eu sunt din Turda jud.Cluj.Sunt la un centru de voluntariar si da, trebuie sa mergi personal si o sa iti dea acolo ceva formular sa completezi. Nu stiu daca au legatura cu Crucea Rosie, dar daca mergi poti intreba. O sa cunosti foarte multa lume noua si parca e chiar placut sa dai o mana de ajutor. Sunt de doi ani si m-am schimbat foarte mult, m-a ajutat foarte mult centru de voluntariat.