| NevermindXEXEXD a întrebat:

Daca vreau sa plec din Gara de Nord la Braila, de unde pot cumpara biletul?
Daca am terminat a 12-a si am carnetul se mai aplics reducerea aceea?

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Biletul il cumperi de la casa de bilete. Nu cred ca se mai aplica reducerea.

| Extraterestru2 a răspuns:

Pe tot timpul verii se va aplica reducerea cu carnetul vizat pe anul 2017/18, doar de când va incepe urmatorul an nu va mai fi aplicata.
Si biletul da, de la casele din interiorul garii sau aparatele electronice (mai bine mergi la gara, ca sa obtii si reducerea).
Pe carnet (deasupra numelui) sa ai scris CNP-ul, tot pentru reducere.
Bafta!