| anonim_4396 a întrebat:

Daca vreau sa schimb o suma considerabila de bancnote de valoare mica, in bancnote de valoare mare, sa zice o suma in bancnote de 100 lei in bancnote de 500 lei, unde trebuie sa merg la o banca oarecare sau la un case de schimb? Iar daca vreau in euro la fel sau se procedeaza diferit?

2 răspunsuri:
| GouDidodino a răspuns:

Lei in lei cred ca la BNR, lei în euro la orice casa de schimb sau banca

| Hellboy96 a răspuns:

Salut! Dacă vrei să schimbi o sumă mare de bani din bancnote mici în bancnote mari poți merge la băncile astea mai cunoscute din România.
Dacă vrei sa schimbi lei în euro tot la o bancă trebuie sa te duci.
Sănătate!