| Bogdan_Constantin_1997 a întrebat:

Daca vreau sa trimit un colet prin posta ma duc cu continutul la oficiul postal unde il ambaleaza ei intr-o cutie de carton sau trebuie sa il ambalez eu intr-o cutie de carton sigilata pe care o infasor cu hartie si ma prezint la oficiul postal?

Răspuns Câştigător
| M1hai a răspuns:

Deci daca vrei sa trimiti un pachet sau colet. tu iti faci pachetul pui obiectele intro cutie de carton o infasori cu scoci calumea si pui detaliile pe o foaie alba exact ca in imaginea de aici http://posta-romania.blogspot.ro/2010/05/colete-postale-cu-ramburs.html

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa ambalezi tu coletul si sa-l adresezi si apoi mergi cu el la posta.