| pafpap a întrebat:

Dau funda, am apasat pe "print screen" de la tastatura ca sa fac "o poza" la imaginea din monitor.am pus-o intr-un word doc si de acolo cum o convertesc in format de imagine?

Răspuns Câştigător
| InnocentLoovee a răspuns:

Pai, intri in paint si apesi pur si simplu ctrl+v.

5 răspunsuri:
| William a răspuns:

Habar nu am. Mai bine mai faci odata print screen si intri in Paint si dai Ctrl+v si iti pune imaginea direct, dupa aia o salvezi si gata.

| Hirako a răspuns:

Click dreapta pe ecran -> Make new bitmap imap.Pe noua poza goala creata dai click dreapta si apesi Edit.Acum apesi ctrl+v ( paste ).

| IonutAxi a răspuns:

Apesi ctrl +v

| pafpap explică:

Unde dau ctrl+v? ca nu stiu

| RyugaHideki a răspuns (pentru pafpap):

Deschide Paint. pune cu creionul un punct pe imaginea aia alba si apasa Ctrl + V
Dupa dai save ca bitmap, jpg...ce vrei tu.