| 95Cosmin a întrebat:

*DAU FUNDA*
Am cumparat routerul gigaset se361, si dupa multa chinuiala am reusit sa il connectez la smart tv si la pc, dar a aparut o problema.Am facut un test pe speedtest.net si download speedul ~~39 / upload speed 41, dar cand bag routerul download speedu scade la 15 si upload scade la 9.As vrea sa stiu de ce scade asa de mult si ce as putea face

6 răspunsuri:
| MihaiTT a răspuns:

Daca este conectat pe wireless este ceva normal

| 95Cosmin explică (pentru MihaiTT):

Totul e wired.

| MihaiTT a răspuns (pentru 95Cosmin):

Cum ai setat acel router? Ce provider de net ai? Are routerul ceva trafic shapping in meniu sau Bandwidth limiter?

| 95Cosmin explică (pentru MihaiTT):

Am schimbat eu ceva pe acolo dar nu prea stiu ce...nu prea cunosc termeni.Deci zici ca problema e de la setari asa-i?

| MihaiTT a răspuns (pentru 95Cosmin):

Posibil sa fie setarile, in mod normal routerul nu-ti taie din banda, el face un simplu NAT si se comporta ca un mini server pentru reteaua ta din casa

| 95Cosmin explică (pentru MihaiTT):

Ok....ma mai uit maine peste setari si vin cu un raspuns, mersi big grin