| anonim_4396 a întrebat:

!
Am o problema cu laptopul, adica acum jumatate de an cand l-am cumparat mergeau foarte bine jocurile pe el(ma refer la jocurile alea de 6-7 GB). Dupa vreo 3 luni jocurile se misca cam incet, dar dupa ce bag laptopul in priza jocurile se misca normal.
Si si asa cu el in priza unele jocuri merg un pic cam greu, trebuie sa le schimb rezolutia.
Ce problema sa fie si ce as putea sa fac? Ce as putea sa fac sa fac jocurile sa se miste normal fara sa umblu la rezolutie?

Răspuns Câştigător
| DragosNebunu a răspuns:

Pai acum poate joci jocuri mai noi, pe care calculatorul tau nu prea le suporta, sau poate ca calculatorul tau s-a cam uzat, l-ai curatat vreodată la ventilator? Iati un coolpad pentru laptop te va ajuta, iti va raci pcu si nu va mai fi fierbinte deci vei juca calumea.Bafta!

2 răspunsuri:
| roormaf12 a răspuns:

Reinsaleaza-ti windowsul, cumpara-ti o masuta cu cooler(costa 30 lei) si cand te joci jocuri care consuma mult(adica din alea de 6-7 gb)joaca-te cu acumulatorul in priza.Succes!

| Niiiicu a răspuns:

Sa pui windowsul iar