| Jasminne005 a întrebat:

DAU FUNDA! Ce as putea sa îmi i-au cu mine in excursia de 3 zile in Maramures. In afara de haine nu stiu ce sa imi aleg. Ma puteti ajuta, va rog?

Răspuns Câştigător
| Iuliaaa0298 a răspuns:

In primul rand, sa-ti iei peria de par, pasta de dinti, periuta de dinta, gel de dus, sapun, chestii de igiena. Apoi, sa-ti iei pastile de rau de miscare, in caz ca ti se face rau pe drum. Sa nu iti uiti incarcatorul de la telefon. Mancare te sfatuiesc sa nu iti iei cine stie ce, de exemplu iti poti lua biscuiti belvita, batoane nesquick (sunt foarte bune pentru excursii), iaurt activia cu cereale in caz ca vrei o gustare in timpul zilei, nu iti recomand apa minerala sau sucuri, deoarece e posibil sa ti se faca rau de la ele (spun din propria experienta) poti sa iti iei apa plata, ceai nestea, sunt foarte bune. Ca si fructe in niciun caz sa nu iti iei banane sau ceva asemanator, daca iti iei va trebui sa le mananci cat mai curand pentru ca se pot strica foarte usor si sa faci un piure de banana in geanta sau in ce iti pui mancarea (tot din propia experienta iti spun) si cam atat cu mancarea... imbracaminte intotdeauna sa ai una de schimb pentru orice eventualitate, sa iti iei niste papuci de casa, prosoape neaparat sa-ti iei si cam atat, sper ca nu mi-a scapat nimic.

| Jasminne005 explică (pentru Iuliaaa0298):

Mersi mult. Scuze ca acum am vazut dar marti plec si am zis sa ma uit. Mersi mult pentru idei.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa iti iei carti de joc, o carte sa o citesti pe drumul catre Maramures, casti, bani, umbrela, produse de igiena, mancare.

| RaduMihaiRadu a răspuns:

Incarcator, boxa portabila(geniala in spatele autocarului), powerbank(baterie externa), carti de joc, ca mancare iti recomand stixuri, biscuiti, apa plata, adica cam tot ce "crantane in gura". Pe langa bagajul in care tii hainele si il tii in cala autocarului poti lua un rucsac cu tine in masina. Obiecte de igiena si prosop.

Acum sa-ti spun o intamplare amuzanta. Intr-o excursie pe langa bagajul din cala nu mi-am mai luat rucsac sa-l tin cu mine. Cand am cumparat bautura nu aveam unde sa bag sticlele. Am dat 50 lei pe cel mai ieftin rucsac sa bag totul.