| AnonymousCLL a întrebat:

Dau funda celui care imi spune la ce se folosește thuya burl

5 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Se flosea de catre greci la sacrificii.

| presus a răspuns:

Este un lemn exotic pe care grecii l-au numit Thuya Burl, inseamna sacrificiu, pentru ca eu il dadeau cu ulei distilat si il foloseau in ceremoniile lor religioase.

| nopainkiller a răspuns:

Thuya Burl este un lemn exotic pe care grecii numit Thuya, adică sacrificiu, pentru că au folosit un ulei distilat din ea ca tămâie în ceremoniile lor religioase. Unele biserici încă îl folosesc și ca ulei de sandarac este evaluată pentru utilizări medicinale. Nopeurile sunt la fel de frumoase ca acestea sunt parfumate, iar grecii și romanii s-au întrecut unii cu alții peste mobilier din ele. copaci Thuya, împreună cu cedri și stejari, odată ce a acoperit Munții Atlas din Algeria și Maroc, dar din cauza de peste taiere, suprafete mari au fost TREELESS de sute de ani. Thuya Burl este destul de fermă și densă, cu un conținut ridicat de ulei, dar tinde să fie fragil. Culoarea variază de la un bogat maro auriu, lucios la aproape negru. Ochii, perfect rotunde, sunt împrăștiate în unele burls, cum ar figura în arțar șopârliță; în altele sunt grupate ca insule. Un lemn rafinat, astazi este folosit pentru inlay, cutii mici, strungărie și obiecte prețioase.

| Kiki20098 a răspuns:

Umplerea ridurilor- Procedura pentru umplerea ridurilor, ce consta in injectarea de acid hialuronic, este un tratament de estetica faciala

| Mateciuc_Mihai_2001 a răspuns:

La gatit