| DariusMihai a întrebat:

Dau Funda! Cum repar o ruptura/zgarietura de pe un portofel din piele, negru.Este ca o zgarietura doar ca are mici bucatele de piele deszlipite care pot fi ridicate doar ca mai sunt prinse de portofel). Mentionez ca pielea nu este neteda ci are mici striatii, mici adancituri neuniforme! IUrgent va rog!

Răspuns Câştigător
| Gimmy97 a răspuns:

Eu m-am dus la cineva sa-i faca o cusatura speciala si apoi l-am dat cu un fel de "lac" ca sa nu se observe

| DariusMihai explică (pentru Gimmy97):

Si se mai vede zgarietura, sau nu este observabila?

| DariusMihai explică (pentru Gimmy97):

Si portofelul meu e mat, deci nu cred ca trebuie lac, am vazut pe net un fel de adeziv care netezea totul si dupa curata si dadea cu un strat protector.

4 răspunsuri:
| MadaMary67 a răspuns:

Cu lac de unghii.