| Sports a întrebat:

Dau funda urgent.
Salut sunt in clasa a 9, am fost repartizat dupa examen la matematica-informatica si in acest semestru m-am mutat la alt liceu pe stiinte sociale.Problema e ca nu prea imi place in acest liceu si vreau sa ma reintorc in vara la liceul de unde am plecat, pe stiinte sociale.Stiu ca nu voi mai da diferenta insa nu stiu ce vor zice parintii mei si directoarea de acolo, oare o sa ma accepte inapoi. Chiar regret acest transfer crying voi ce ma sfatuiti sa fac? Imi vine sa ma dau cu capul de pereti crying

Mentionez ca in clasa in care vreau sa ma mut sunt deja 30 in clasa si nu cred ca o sa mai plece cineva, am auzit ca maximul de elevi este 32, este adevarat?
Diriginta de aici este foarte rea... regret acest transfer...parca nu mai am chef de nimic crying
Directoarea liceului la care vreau sa ma intorc a spus cand eram pe mate-info ca o sa ma transfere la clasa de stiinte sociale si eu m-am grabit si am ales alt liceu crying... sper sa ma accepte inapoi.

6 răspunsuri:
| Elliana534 a răspuns:

Sunt la Tonitza eram 32 inainte sa se mute o colega care facuse acc greseala ca tine si la 33de elevi a acceptat-o. Parinti o sa te sustina pentru ca asta fac parinti si directoarea o sa vezi tu. Incercarea moarte noare poate reusesti. Iti tin pumnihappy bft

| Sports explică:

Directoarea mi-a dat cu greu drumul deoarece tine mult la elevii scoli. Directoarea se cunoaste bine cu tatal meu si cred si ia parut rau ca am plecat... sper sa reusesc la vara...am sa invat cat de bine pot pe acest semestru pentru a scoate o medie buna sad

| Generalul a răspuns:

Nu cred sa fie probleme, mai ales daca te cunoaste directoarea. eu zic sa ai rabdare pana la vara si sigur se va gasi o solutie ca sa poti sa te muti inapoi. dar cine stie, poate o sa ajunga sa-ti placa pana atunci noul colectiv...

| o3oDYAo3o a răspuns:

Pai daca in clasa sunt 30 de copii, maximul e 32 si te poti transefara inapoi si in plus nu cred ca e necesar sa astepti pana la vara poti incerca sa te muti de acum...

| alexpre a răspuns:

Poti sa incerci sa te muti incepand cu semestrul 2. Eu cred ca o sa te accepte, un lucru important este ca media pe care o scoti in acest semestru(primul semestru) sa fie mai mare decat a cel putin unuia din elevii din clasa in care vrei sa te muti.Bafta!

| Jojokissmic99 a răspuns:

Poi sincer as zice ca te poti muta si acum ca nu are rost sa astepti pana la vara atata timp cat tie nu iti place liceul asta