| Sports a întrebat:

Dau funda urgent.

Salut sunt in clasa a 9, am fost repartizat dupa examen la matematica-informatica si in acest semestru m-am mutat la alt liceu pe stiinte sociale.Problema e ca nu prea imi place in acest liceu si vreau sa ma reintorc in vara la liceul de unde am plecat, pe stiinte sociale.Stiu ca nu voi mai da diferenta insa nu stiu ce vor zice parintii mei si directoarea de acolo, oare o sa ma accepte inapoi. Chiar regret acest transfer sad9voi ce ma sfatuiti sa fac? Imi vine sa ma dau cu capul de pereti crying
Mentionez ca in clasa in care vreau sa ma mut sunt deja 30 in clasa si nu cred ca o sa mai plece cineva, am auzit ca maximul de elevi este 32, este adevarat?

Diriginta de aici este foarte rea... regret acest transfer...parca nu mai am chef de nimic crying
Directoarea liceului la care vreau sa ma intorc a spus cand eram pe mate-info ca o sa ma transfere la clasa de stiinte sociale si eu m-am grabit si am ales alt liceu crying... sper sa ma accepte inapoi.
Tata o cunoaste foarte bine pe directoare si aceasta cu greu mi-a dat drumul deoarece tine la elevii scolii. Conteaza si media de admitere? O am putin mai mica ca a ultimului de acolo dar si aici am avut-o si am intrat crying

3 răspunsuri:
| spy2o a răspuns:

Noi am fost 33 de elevi in clasa! Sa vorbeasca tatal tau cu directorul, ca daca ii da o "atentie" cu siguranta n-o sa-l refuze! Daca te muti inapoi nu mai conteaza media de admitere, nu intri din clasa a 8-a la liceu, in clasa a 10 -a te poti transfera la ce liceu vrei! Asa e in Romania...

| alionadoareu a răspuns:

S-ar putea sa mearga. Mai intii vorbeste cu tatal tau sa vorbeaasca cu directoarea, Daca ea tine la elevi si mai ales daca ai fost un elev bun, ii va parea bine sa te primeasca inapoi.

| dididienutza a răspuns:

Mai nushh ce sa zic dar si eu sunt la mate-info si e cam greu nu am vrut sa intru dar totusi am intrat la acest profil si as vrea la fel ca tine din toamna sa ma mut la stiinte-sociale numai ca imi e frica ca ma voi acomoda greu..Sincer eu crd ca ar trebui sa ramai aici unde esti acum te vei acomoda cu timpul.