| DanyBv a întrebat:

De ce Adolf Hitler omora toti evreii?

6 răspunsuri:
| DorothyAnn a răspuns:

Hitler era putin nebun, iar ura pentru evrei i-a fost starnita in copilarie, cand mama(pe care o iubea nespus) sa, bolnava de cancer(o boala incurabila atunci) a murit, ea fiind tratata de un doctor evreu. Nebunia i-a incetosat gandirea, nerealizand ca acea boala era incurabila si ca doctorul nu avea nici o vina! Din acel moment el a considerat ca toti evreii trebuie sa moara!

Succes! Sa ma scuzi daca nu e raspunsul bun, dar eu am impartasit ceea ce stiam!

| Lipsa47 a răspuns:

Hitller era un om destept in felul lui deoarece evrei conduceau toata lumea si atunci si acum iar scopul lui hitller era sa-i dea jos sa fie totii egal sau el sa fie sefu!

| Day19 a răspuns:

Pentru ca dorea sa aiba o lume formata numai din oameni blonzi cu ochii albastri, care erau considerati o rasa pura.El voia sa scape de evrei pentru ca ei voiau mereu sa scmechereasca oamenii si voiau numai bani.

| 3NGL3ZUL a răspuns:

Deoarece ii considera o rasa de oameni inferioara si dorea sa nu mai existe ca el si poporul lui sa le cucereasca teritoriile
si nu a omorat toti evreii voia doar ok?

| cosmin333 a răspuns:

Am citit celelate raspunsuri si pot sa spun ca reprezinta un motiv insa nu cel principal. Evreii inainte de aceste cutremuratoare evenimente ajunsesera sa ii conduca pe germani in tara lor prin ingeniozitatea de care dadeau dovada.In acel moment cele mai bune pravalii din Germania erau ale evreilor iar nemtii erau angajati la evrei.Defapt invepeau sa conduca Germania si acest lucru Hitler nu il suporta lunad decizia care a insemnat sfarsitul prosperitatii evreiesti in Germania...

| Ducu_Amalia_1995 a răspuns:

DanyBv Pentru ca ii creadea ca sunt urâți si vroia sa facă o rasa suprema numita rasa nordica adică (inalti, blonzi, ochi albaștrii).El vroia sa cucerească toată lumea si pe cei care ii credea așa si așa ii închidea in colonii după cu am înțeles eu dintr-o carte veche rupta care fix la paginile alea ara si doar atât am înțeles...
Funda te rog!