| endling a întrebat:

De ce am nevoie sa imi scot cazierul? Am nevoie pentru angajare, este prima oara cand il scot.

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Actul de identitate în original, un timbru fiscal (nu mai știu, ce valoare trebuie să aibă, probabil... 1 leu, dar cel mai bine e să întrebi pe cei de la ghișeu). Și ți se va solicita să completezi un formular, la fața locului. Trebuie să aștepți câteva zile, până la eliberarea lui, iar în caz de urgență, plătești o taxă suplimentară și ți-l eliberează imediat.

3 răspunsuri:
| Shammal a răspuns:

Buletinu, o sa completezi o hartie acolo si o sa mai dai vreo 10 lei tot pe o hartie acolo, plus timbru fiscal de 2 lei pe care-l cumperi de la posta ( acolo nu au big grin ); daca nu ai nici un fel de infractiune, ti-l da pe loc.

| Peridava a răspuns:

Ca sa se vada ca nu esti un infractor. Daca ai gestiune la noul loc de munca, pe cazier nu ar trebui sa ai nici o mentiune. Adica, sa fie "curat".

| Peridava a răspuns:

happy
Intrebarea trebuia pusa astfel: De ce acte am nevoie...