| mitici007 a întrebat:

De ce am viteza de descarcare numai de pana la1 Mbps? am internet de la Romtelecom si nu sunt multumit de viteza de descarcare."Clicknet Power este abonamentul de top din oferta de internet broadband.Viteză download: până la 100 Mbps; se pot face anumite setari sa maresc viteza?/

Răspuns Câştigător
| krysstal a răspuns:

Conteaza si site-ul de pe care descarci, nu numai viteza care o ai tu, si eu ...am net pe fibra optica de 100 mb/s si tot cu 1-2 mb trag.Trag cu 7-8 mb/s de pe torente, unde au multi sseeders

2 răspunsuri:
| eucumine010 a răspuns:

Viteza serviciului Clicknet Power inclus în pachet depinde de tehnologia disponibilă în oraşul tău şi poate varia între 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20 şi 22 Mbps (tehnologia ADSL), 30, 40 și 50 Mbps (tehnologia VDSL), ajungând până la 100 Mbps (tehnologia FTTB). Viteza reală disponibilă la adresa ta îţi va fi comunicată de către reprezentanţii de vânzări, atunci când vei fi contactat pentru procesarea comenzii online.

| 0rlando a răspuns:

Probabil ai abonamentul cu 10 megabiți, ceea ce înseamnă o viteză de maxim 1.25 de Megabytes pe secundă.