| LordBolton a întrebat:

De ce danezii sunt asa inalti?

Răspuns Câştigător
| tpuuser999 a răspuns:

"imagineazati ce evolutie ar fi daca doar 10% din barbati ar face copii ce generati bune ar fi asa fiecare ratat are sansa sa se reproduca"

Mai domol, domnu' Hitler! Si ceea traim acum tot selectie naturala se numeste, si nu este bazata doar pe inaltime, ci pe o multitudine de factori care avantajeaza pe unii si dezavantajeaza pe altii. Ca sa folosesc termenii tai, ratatii se inmultesc intre ei, generatiile bune intre ele, si cateodata se mai si amesteca.

Serios vorbind, danezii au avut intotdeauna potentialul sa fie inalti (gene) dar acesta era inactiv datorita situatiei economice de atunci (nutritie, stres, psihologie, activitati). Atunci cand limitarile au disparut, acestia au inceput sa creasca mai repede decat restul Europei - pentru ca fiecare generatie (in orice tara) este un pic mai inalta decat generatia anterioara.

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Datorita selectiei naturale, femeile avand drepturi egale cu barbati ele nu sau mai compromis de barbati beta pentru banii in scimb au ales ce lea dictat inima un barbat inalt, asta a facut ca copii lor in cateva generati sa fie mai inalti ca alte generati, imagineazati ce evolutie ar fi daca doar 10% din barbati ar face copii ce generati bune ar fi asa fiecare ratat are sansa sa se reproduca

| RAY a răspuns (pentru tpuuser999):

Eu am scris cate procente dintre barbati sunt preferati de femei, da asa toti tigani fac 11, 12 copii si traiesc din alocati

| RAY a răspuns (pentru tpuuser999):

Doar 20% asa spun oamenii de stiinta conteaza alimentatia care da in timp da rezultate mari, dar si negri sunt inalti

| tacitacitaci a răspuns (pentru RAY):

Calm domnule.

| RAY a răspuns (pentru tacitacitaci):

Sunt calm

| LordBolton explică (pentru RAY):

Daca tot am onoarea sa vorbesc cu arhicunoscutul Ray am sa te intreb ceva cum arata barbatul perfect in conceptia ta (fizic si psihic)?

| RAY a răspuns (pentru LordBolton):

Nu exista perfectiune in natura

| tpuuser999 a răspuns (pentru RAY):

"imagineazati ce evolutie ar fi daca doar 10% din barbati ar face copii ce generati bune ar fi asa fiecare ratat are sansa sa se reproduca"

Mai domol, domnu' Hitler! Si ceea traim acum tot selectie naturala se numeste, si nu este bazata doar pe inaltime, ci pe o multitudine de factori care avantajeaza pe unii si dezavantajeaza pe altii. Ca sa folosesc termenii tai, ratatii se inmultesc intre ei, generatiile bune intre ele, si cateodata se mai si amesteca.

Serios vorbind, danezii au avut intotdeauna potentialul sa fie inalti (gene) dar acesta era inactiv datorita situatiei economice de atunci (nutritie, stres, psihologie, activitati). Atunci cand limitarile au disparut, acestia au inceput sa creasca mai repede decat restul Europei - pentru ca fiecare generatie (in orice tara) este un pic mai inalta decat generatia anterioara.

| justanotheruser99 a răspuns:

Mama natura a fost darnica cu ei.

| justanotheruser99 a răspuns:

Copile! Tu ma urmaresti, nu eu! laughing

| vocea a răspuns:

Datorita genei lor pe care o poarta de sute de ani.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Este o combinație între genetică și alimentație (ca și în cazul Olandei), se pare că un consum mare de produse lactate duce la o creștere mai mare în înălțime față de cei care nu consumă sau consumă puțin. Cum acestea sunt societăți egalitare care au început să iasă din sărăcie încă din secolul XIX, cumulat pe mai multe generații s-a ajuns la rezultatele de azi. Vezi studiul de mai jos: http://www.distors.ro/......mea-umana/

| IisusHristos a răspuns:

Au baut multa zama de varza cand erau mici. In unele cazuri au combinat-o cu alcool izopropilic.